Kalendarium ekologiczne to miejsce dla wszystkich, którzy chcą pozostać na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z ochroną środowiska. Znajdziesz tu informacje o najważniejszych corocznych imprezach, kampaniach, świętach ekologicznych oraz innych ważnych wydarzeniach, które odbywają się na całym świecie. Dzięki temu, będziesz miał/a okazję zwiększyć swoją świadomość ekologiczną oraz poznać różne sposoby na ochronę naszej planety.

W kalendarium ekologicznym znajdziesz informacje na temat międzynarodowych konferencji klimatycznych, takich jak COP, na których podejmowane są decyzje dotyczące ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Będziesz również miał/a możliwość śledzenia różnych kampanii społecznych, najważniejszych wydarzenia związanych z ochroną środowiska oraz możesz poznać różne sposoby na ochrony naszej planety.

22 marca to Światowy Dzień Wody. Ten niezwykle cenny surowiec jest dziś szczególnie narażony na zanieczyszczenie m.in. przez ścieki przemysłowe i mikroplastik. Natomiast globalne ocieplenie może mieć negatywny wpływ na jego dostępność. Tymczasem to nie jedyne zagrożenia, które dotyczą wody.

Źródło informacji: Amest sp. z o.o.
Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

W 50. rocznicę podpisania Konwencji Waszyngtońskiej (CITES) obchodzimy już po raz kolejny Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Co ważne, oprócz zwierząt z odległych krajów, również rodzime gatunki wymagają szczególnej uwagi.

Źródło informacji: Amest sp. z o.o.
Dzień Baterii

Corocznie 18 lutego obchodzony jest na świecie Dzień Baterii. To nie przypadek. Tego dnia urodził się włoski naukowiec i wynalazca Alessandro Volta. Właśnie jemu przypisuje się wynalezienie pierwszej baterii. Dziś trudno bez nich wyobrazić sobie smartfony, samochody i wiele innych przedmiotów codziennego użytku.

Źródło informacji: Amest sp. z o.o.

Aktualności | losowe

Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11