W dzisiejszych czasach ochrona środowiska stała się jednym z najważniejszych problemów, które musimy rozwiązać, aby zapewnić przyszłość naszej planety i jej mieszkańców. Dlatego warto pozostać na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i trendami w dziedzinie ekologii. Nasz dział "Aktualności" to miejsce, w którym znajdziesz najświeższe informacje na temat wydarzeń ekologicznych, innowacji, ekologicznych produktów oraz ciekawostek związanych z ochroną środowiska. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony i czytania naszych aktualności, które pomogą Ci być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z ekologią.

IV Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2023, 20-21 kwietnia 2023 Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (BUW). Po raz czwarty zapraszamy przedstawicieli mediów na największe wydarzenie ekologiczne nie tylko w Polsce, ale w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego dnia trwania szczytu zapraszamy dziennikarzy o godzinie 8.00 na śniadanie prasowe, w czasie którego zostaną przedstawione najważniejsze wydarzenia dnia, a także podane najnowsze informacje od naszych partnerów.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa SA

22 marca to Światowy Dzień Wody. Ten niezwykle cenny surowiec jest dziś szczególnie narażony na zanieczyszczenie m.in. przez ścieki przemysłowe i mikroplastik. Natomiast globalne ocieplenie może mieć negatywny wpływ na jego dostępność. Tymczasem to nie jedyne zagrożenia, które dotyczą wody.

Źródło informacji: Amest sp. z o.o.

Uproszczenie sprawozdawczości spółdzielni energetycznych, doprecyzowanie zasad rozliczeń pomiędzy tymi podmiotami a sprzedawcą, ułatwienia w przyłączaniu nowych źródeł energii odnawialnej - proponuje zespół ekspertów przy pełnomocniku rządu ds. transformacji energetycznej obszarów wiejskich.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa SA

Już 6 kwietnia 2023 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej, wskazujące m.in. na konieczność pokrycia przez pracodawcę kosztów energii czy usług telekomunikacyjnych. Ekwiwalent za tzw. „home office” to dodatkowy zastrzyk gotówki dla domowego budżetu.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa SA
Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

W 50. rocznicę podpisania Konwencji Waszyngtońskiej (CITES) obchodzimy już po raz kolejny Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Co ważne, oprócz zwierząt z odległych krajów, również rodzime gatunki wymagają szczególnej uwagi.

Źródło informacji: Amest sp. z o.o.

Aktualności | losowe

Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11