Polityka i ekologia to dwie dziedziny, które w dzisiejszych czasach są ze sobą ściśle powiązane. Decyzje podejmowane na poziomie politycznym mają ogromny wpływ na stan środowiska i jakość życia ludzi. Wprowadzanie regulacji prawnych i inicjatyw politycznych na rzecz ochrony środowiska staje się coraz ważniejsze, zwłaszcza w obliczu zmian klimatycznych, degradacji ekosystemów i utraty bioróżnorodności.

W tej kategorii znajdziesz aktualności z polityki ekologicznej oraz inicjatyw i projektów na rzecz ochrony środowiska. Bądź na bieżąco z najnowszymi decyzjami i działaniami podejmowanymi w Twoim kraju i na świecie w dziedzinie ekologii.

Uproszczenie sprawozdawczości spółdzielni energetycznych, doprecyzowanie zasad rozliczeń pomiędzy tymi podmiotami a sprzedawcą, ułatwienia w przyłączaniu nowych źródeł energii odnawialnej - proponuje zespół ekspertów przy pełnomocniku rządu ds. transformacji energetycznej obszarów wiejskich.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa SA

Już 6 kwietnia 2023 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej, wskazujące m.in. na konieczność pokrycia przez pracodawcę kosztów energii czy usług telekomunikacyjnych. Ekwiwalent za tzw. „home office” to dodatkowy zastrzyk gotówki dla domowego budżetu.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa SA
Większa ochrona odbiorców ciepła

Od 1 marca 2023 r. będą obowiązywały nowe zasady wsparcia odbiorców ciepła systemowego obejmujące gospodarstwa domowe i instytucje użyteczności publicznej. Znowelizowane przepisy gwarantują, że w trwającym sezonie grzewczym maksymalny wzrost cen ciepła może wynieść nie więcej niż 40 proc. w stosunku do cen obowiązujących na koniec września 2022 roku.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa SA
Biznes apeluje do rządu: nie zmieniajmy ustawy o wiatrakach z 500 na 700 metrów

Przedstawiciele globalnych firm i korporacji działających w Polsce, zwrócili się z apelem do rządzących - z premierem Mateuszem Morawieckim na czele - o wykorzystanie potencjału zielonej energii dla dalszego rozwoju biznesu i tworzenia miejsc pracy w Polsce.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa SA
PSEW: PSL referendami dobije wiatraki

„Mimo, że poprawka PSL o referendach została odrzucona na posiedzeniu Sejmu, politycy tej partii zapowiadają dalsze jej forsowanie w Senacie. Tymczasem samorządowcy grzmią - "referendum to kolejny po 700 metrach 'gwóźdź do trumny' dla nowych inwestycji w wiatraki. To cios dla gmin i lokalnych samorządów, który odbiera im szanse na rozwój dzięki milionowym wpływom z inwestycji wiatrakowych do lokalnych budżetów oraz niweczy programy budowy niezależności i bezpieczeństwa energetycznego gmin" - mówi Leszek Świętalski ze Związku Gmin Wiejskich.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa SA

Aktualności | losowe

Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12