Interaktywna mapa ograniczeń zabudowy

Chcesz sprawdzić, czy Twoja działka znajduje się w zasięgu 700 metrów od elektrowni wiatrowych? Interaktywna mapa ograniczeń zabudowy od wiatraków pokaże Ci, czy bez przeszkód wybudujesz dom na własnej działce. Wejdź na Geoportal Krajowy Na Mapie i sprawdź zasięg wiatraka 700 m od zabudowy mieszkaniowej.

Na skutek tzw. ustawy odległościowej ustalono minimalną odległość elektrowni wiatrowych od budynków mieszkalnych. Podstawą do określenia minimalnej odległości domu od wiatraka będzie zasada 700 metrów od domów. Zgodnie z ustaleniami, w zasięgu oddziaływania wiatraka będzie obowiązywać całkowity zakaz budowy nowych budynków mieszkalnych.

Z myślą o właścicielach działek budowlanych, którzy planują budowę domu, i o osobach planujących zakup nieruchomości, została opublikowana darmowa mapa zasięgów oddziaływania wiatraków w strefie 700 m od zabudowy mieszkaniowej. Mapa dostępna jest w Geoportalu Na Mapie.

Jak włączyć mapę zasięgu wiatraków od domów w strefie 700 m?

- Najpierw wejdź na stronę Geoportalu: https://geoportal-krajowy.pl, a następnie kliknij „Przejdź do mapy”;

- Wyszukaj działkę, korzystając z wyszukiwarki działek (1) lub adresów (2) lub przybliż się w widoku mapy do działki;

- Aby wyświetlić mapę zasięgu oddziaływania wiatraków 700 m należy wybrać przycisk „Wybierz warstwę mapy” (3), a następnie kliknąć w kafelek „Zasięg 700 m od wiatraków” (4) lub „Zasięg 700 m od zabudowy mieszkaniowej” (5). Uwaga, warstwa granic działek i strefę ograniczenia zabudowy ze względu na występowanie wiatraków zobaczysz dopiero po zbliżeniu się do mapy.

Zobacz interaktywną mapę ograniczeń zabudowy od wiatraków 700 metrów, Geoportal Krajowy Na Mapie. (w zał.)

- Jeśli po wybraniu kafla „Zasięg 700 m od wiatraków” Twoja działka podświetli się na kolor fioletowy, to znaczy, że znajduje się w zasięgu ograniczonych możliwości ze względu na oddziaływania wiatraka.

Zasięg 700 m od wiatraków, Geoportal Krajowy Na Mapie (w zał.)

Dzięki warstwie „Zasięg 700 m od wiatraków” możesz sprawdzić miejsca, gdzie zgodnie z prawem będzie można postawić elektrownie wiatrowe. Poniższa mapa Polski (w zał.) wskazuje, że takich miejsc będzie niewiele.

Zasięg 700 m od zabudowy mieszkaniowej, Geoportal Krajowy Na Mapie (w zał.)

Po co sprawdzać mapę ograniczeń zabudowy od wiatraków 700 m?

Dzięki warstwom „Zasięg 700 m od wiatraków” oraz „Zasięg 700 m od zabudowy mieszkaniowej” sprawdzisz, czy wybrana działka znajduje się w zasięgu oddziaływania elektrowni wiatrowej. Dowiedz się także, czy istniejący wiatrak spowoduje ograniczenie możliwości zabudowy Twojej działki. Pamiętaj, że zakaz budowy domu w strefie wokół wiatraka będzie dotyczył również działek budowlanych uzbrojonych, więc jeśli masz działkę w odległości równej lub mniejszej niż 700 m od  wiatraka, nie dostaniesz pozwolenia na budowę.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa SA

Aktualności | losowe

Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12