Świadomość ekologiczna w biznesie zyskuje na znaczeniu, a wraz z nią wzrasta zapotrzebowanie na informacje na temat działań podejmowanych przez przedsiębiorstwa w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. W dzisiejszych czasach, klienci i inwestorzy coraz bardziej zwracają uwagę na to, jak firmy wpływają na środowisko naturalne, co stanowi ważny czynnik w podejmowaniu decyzji zakupowych i inwestycyjnych.

Tutaj znajdziesz informacje na temat działań podejmowanych przez przedsiębiorstwa w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, innowacyjnych rozwiązań ekologicznych oraz aktualności związanych z ekologicznym biznesem i zieloną gospodarką. Czytelnicy dowiedzą się, jakie trendy i wyzwania stoją przed firmami w dziedzinie ochrony środowiska oraz jakie korzyści i wyzwania wynikają z ekologicznego podejścia do biznesu.

Interaktywna mapa ograniczeń zabudowy

Chcesz sprawdzić, czy Twoja działka znajduje się w zasięgu 700 metrów od elektrowni wiatrowych? Interaktywna mapa ograniczeń zabudowy od wiatraków pokaże Ci, czy bez przeszkód wybudujesz dom na własnej działce. Wejdź na Geoportal Krajowy Na Mapie i sprawdź zasięg wiatraka 700 m od zabudowy mieszkaniowej.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa SA
Oszczędzisz nawet 2000 zł na rachunku na prąd

Ograniczone ceny prądu dają realne oszczędności dzięki rządowej Tarczy Solidarnościowej. Dla ponad pięciu milionów klientów TAURONA oznacza to oszczędności na rachunkach rzędu około 2 tys. Grupa szacuje, że blisko 3 miliony jej klientów zapłaci w tym roku za energię wyłącznie po cenach zamrożonych.

Źródło informacji: Polska Agencja Prasowa SA
GE zapewnia wysokiej jakości węgiel

Do połowy stycznia br. Grupa PGE sprowadziła do Polski 8 milionów ton węgla. Do końca sezonu grzewczego, czyli do kwietnia br., będzie to 10 mln ton. Węgiel sprowadzany przez Grupę PGE jest wysokiej jakości i przeznaczony jest dla gospodarstw domowych, ale również przedsiębiorstw, ciepłownictwa i energetyki.

Źródło informacji: PGE Polska Grupa Energetyczna
Odliczenie od podatku i co jeszcze

Rosnące ceny prądu i związana z tym coraz większa potrzeba niezależności energetycznej, spowodowały znaczny wzrost zainteresowania fotowoltaiką. Korzyści takiej inwestycji jest wiele, jednak często barierą przed jej realizacją staje się wysoki koszt instalacji. Można go jednak obniżyć. Pomogą w tym nie tylko odliczenia kosztu instalacji od podatku dochodowego czy ulgi w ramach rządowych dotacji, ale również oferty fotowoltaiki na wynajem.

Źródło informacji: Neuron Agencja Public Relations Sp. z o.o.

Aktualności | losowe

Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12